Etkinlikler

Seminer

İTÜ Enerji Enstitüsü olarak düzenlediğimiz “OPEX Reduction with PV Performance Optimization” konulu seminer 20 Kasım 2019 tarihinde saat 15:00’da ARI 6 Enerji Teknokenti Konferans Salonunda gerçekleşecektir. ​

20NovemberSeminar


Seminer

"Müdür Yollarda”, Sıfır Enerji Binalar Gönüllüler Platformu altında yürüttüğü “Isı Yalıtımı, Ülke Kazanımı” projesi kapsamında Özgür Kaan Alioğlu 5 Aralık 2019 saat 15:30'da, İTÜ Enerji Enstitüsü Prof. Dr. Nejat Aybers Seminer Salonunda "Binalarda Enerji Verimliliği ve Isı Yalıtımı, Türkiye ve Avrupa Uygulamaları" başlıklı semineri verecektir.

mudur yollarda
Duyuruların ve Haberlerin Tümünü Görüntüle

Hakkımızda


Enerji Enstitüsü; 1961 yılında kurulmuş olan Nükleer Enerji Enstitüsünün eğitim, öğretim ve araştırma etkinliklerini enerjinin diğer alanlarını da kapsayacak şekilde sürdürmek amacıyla 2003 yılında yeniden yapılandırılması ile kurulmuştur. 1961 yılından günümüze ülkemizde ve dünyada bilimde, araştırmada, eğitim-öğretimde ve özel sektörde hizmet veren çok sayıda insanı da yetiştirmiş olan Enstitümüz, enerji ve ilgili alanlarda öncü nitelikte bilimsel araştırmalar yapmak, enerji sektörü tarafından desteklenen ArGe/ÜrGe projeleri gerçekleştirmek, yüksek kalitede eğitim-öğretim vererek üst düzey akademik formasyona sahip insanlar yetiştirmek ve ilgili konularda düşünce, öneriler ve çözümler üreterek yol gösterici olmak hedeflerine yönelmiştir.